Sıkça Sorulan Sorular

başka soruların varsa bi' telefon uzağındayız

Fiyatlarınız nedir?

İlk 2 saat ücretsiz, sonraki 2 saat 8 TL. Devamında saatliği 8 TL’den başlayan fiyatlar için bilgisayar alanlarımızı inceleyebilirsin.

Nasıl Üye Olunur?

FDR Oyun Cumhuriyeti’ne geldiğinde, birkaç bilgini paylaşarak vatandaşımız olabilirsin. Böylelikle sürpriz hediyeler kazanabilir ve sana özel kampanyalardan yararlanabilirsin. Mesela üye olanlara ilk 2 saat ücretsiz.

Hangi oyunları oynayabiliyorum?

Bilgisayarlarımızda 1400+ oyunumuz var ve bu sayı her geçen gün artıyor. Retro olarak adlandırdığımız bölümde Commodore64 döneminden bugüne kadar çıkmış bir çok oyunla karşılaşabilirsin. FDR seni çocukluğuna döndürüyor!

Çalışma saatleriniz neler?

Sabah 9’dan gece 11’e kadar açığız. En kısa zamanda 24 saat açık olmaya başlayacağız!

Kampanya var mı?

Olmaz olur mu? Son kampanyalarımızdan haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip et ve bizi ziyaret ettiğinde üyemiz ol!

Ücretsiz 2 saatimizi nasıl kullanıyoruz?

Ücretsiz 2 saatini ne zaman istersen Rare Zone bilgisayarlarımızda kullanabilirsin!

Hangi günler açık?

Her gün açık! Bayramlar, tatiller dahil 365 gün hatta 4 yılda bir 366 gün açığız.

Internet cafe mi?

Pek sayılmaz. Burası bir oyun cumhuriyeti. İnternet kafelerde bulamayacağın donanımda bilgisayarlar, birçok restorandan daha kaliteli yemek menüsü, PS4, VR, canlı yayın odaları, profesyonel donanımlı özel odalar, 17 odalı gaming oteli, espor kafe, VR, dev ekranlarda maç izleme keyfi, espor sahnesi ve çok daha fazlası…

Hangi günler açık?

Her gün açık! Bayramlar, tatiller dahil 365 gün hatta 4 yılda bir 366 gün açığız.

R6S oynayabilir miyim? Kendi hesabım yok.

Kesinlikle! FDR’ye ait oyun hesaplarımız ile istediğin oyunu deneyimlemekte özgürsün.

Internet hızı nedir?

Yoğunluğumuza bağlı olarak her yerde deneyimleyemeyeceğin 2 Gigabit hızına erişebilirsin. Aynı zamanda pinglerimiz de oldukça düşük!

Rezervasyon gerekiyor mu?

Rezervasyon yaptırmak zorunda değilsin ama yoğunluk olabilecek günlerde bizi arayıp dolulukla ilgili bilgi almanı ve rezervasyon yapmanı öneririz.

Rezervasyonu nereden yaptırabilirim?

İnternet sitemizden, bizi arayarak ve mail adresimizden bize ulaşabilirsin.

VIP odalar nasıl kiralanıyor?

5, 6 ve 10 kişilik özel odalarımızdaki bilgisayarları istersen tek başına, istersen arkadaşlarınla kullanabilirsin. Doğum günü gibi özel günlerde, müsait olan her zaman odalarımızı kapatabilirsin. Rezervasyon için bize ulaşman yeterli.

Stüdyoların kiralama sistemi nedir?

Saatlik, Yarım Günlük ve Tam Günlük olmak üzere birçok farklı modelde kiralama yapılabiliyor. Rezervasyon ve detaylar için bize ulaşabilirsin!

İçeride yemek var mı?

Tabi ki! Birçok restoranla yarışır, zengin menüsü olan harika bir mutfağımız var. Aynı zamanda da oldukça hesaplı!

Bilgisayar başında yemek yiyebiliyor muyuz?

Bilgisayar başında içecekler serbest ancak eminim sen de güzelim mekanik oyun klavyelerini kırıntılarla doldurmak istemezsin. Bu sebeple yemekleri sadece kafe bölümünde servis ediyoruz ve oyun sürene 30 dk hediye ediyoruz! İstersen yemeğini 5 dakikada yiyip kalan sürede oyun oynamaya devam edebilirsin.

Sigara içme alanı var mı?

Tabi ki var! Fitaş’ta harika bir terasımız, Metropol Istanbul’da ise büyük bir kafe alanımız var ama sen yine de içmesen ne güzel olur!

Hangi iletişim uygulamaları var? Discord, teamspeak, vb.

Bilgisayarlarımızın hepsinde Discord, Skype ve TeamSpeak 3 yüklü ve karşılaşmaya hazır durumda.

Oyuna sahip olmam gerekir mi yoksa orada oyunu oynayabileceğim hesap var mı?

Popüler oyunlarda FDR hesaplarımızı kullanabilirsin. Popüler olmayan diğer birçok oyun için de hesabımız bulunuyor. Daha fazla detay almak istersen bize ulaş, hemen sana geri dönüş yapalım!

Belli bir oyun oynama süresi var mı? Belli bir saat sonra kaldırılır mıyım?

FDR’lerde istediğin kadar oyun oynayabilirsin ama sağlığın da bizim için çok önemli. Bu sebeple çok da abartmamanı tavsiye ediyoruz.

Upload hızı nedir?

Metro Ethernet kullanıyoruz bu sayede yükleme hızmız indirme hızmıza eşit. Süper hızlı indirebildiğin gibi aynı hızla yayın ve video yükleme yapabilirsin.

Bilgisayar özellikleri nelerdir?

Intel i7 9700K ve i9 9900K işlemciler, ASUS RTX Strix 2060-2070-2080 ekran kartları ve 24″ 240hz, 27″ ve 32″ kavisli monitörler sıra dışı bir oyun deneyimi için seni bekliyor! Daha ayrıntılı bilgiye bilgisayar alanları sekmesinden ulaşabilirsin.

Canlı Yayın odanızın ekipmanları nelerdir?

Corsair ve Elgato’nun sponsorluğunda hazırlanan canlı yayın odalarımızda profesyonel keylight, capture card, stream deck, mikrofon ve 2 adet Legendary bilgisayar bulunmaktadır.

Kendi ekipmanlarımı getirsem onlarla oynayabiliyor muyum?

Özel odalarımıza kendi ekipmanlarını getirebilir ve onlarla birlikte oynayabilirsin.

Dışarıdan yemek getirebiliyor muyum?

Ne yazık ki dışarıdan yemek kabul etmiyoruz. Mutfağımıza güvenimiz tam, denedikten sonra bize hak vereceksin!

Espor maçlarını izleyebileceğimiz bir alan var mı?

Tüm espor maçlarını izleyebileceğin dev ekranlarımız ve espor kafemiz var.

Masaüstü oyunları oynayabileceğimiz bir alan var mı?

FRP ve Masaüstü oyunlar için Metropol Istanbul şubemizde özel bir alan oluşturduk. Bunun dışında Fitaş şubemizde yer alan FDR Cafe masalarında rahatlıkla oynayabilirsin.

Kendi ayarlarımı her geldiğimde tekrardan yapmam gerekiyor mu?

Tabi ki hayır, oyun içi ayarların, config dosyalarınız ve oyunlarda katedilen aşamaların hepsi bir sonraki gelişinde de seni hazır bekliyor olacak.

Grup olarak gelindiğinde indirim yapılıyor mu?

Arkadaşların ile birlikte özel odalarımızı kullanabilirsin. Kampanyalar ve indirimli ücretler için sosyal medya hesaplarımızı takipte kal!